پرسش‌های متداول

به تخلفات پژوهشی صورت گرفته در مقالات یا داوری چگونه رسیدگی می شود؟

  از آنجایی که نشریه از اصول اخلاقی کمیته بین المللی اخلاق نشر تبعیت می کند به تخلفات نویسندگان یا داوران بر اساس  . دستورالعمل مندرج در بخش اصول اخلاقی نشر عمل می شود.

چرا پس از ثبت‌نام در سامانه، نام کاربری و رمز عبور به ایمیلم ارسال نشده است؟

در صورتی که مطمئن هستید در هنگام ثبت نام ایمیل خود را درست وارد کرده اید و بخش Spam ایمیل خود را هم چک کرده اید و مطمئن هستید ایمیلی دریافت نکرده اید، با کارشناس نشریه خود تماس حاصل کرده و مشکل ایمیل را گزارش نمایید.


 

چرا هنگام ثبت نام، پیغام تکراری بودن نام کاربری یا ایمیل دریافت می کنم؟

این پیغام بدین معنی است که این نام کاربری قبلا توسط کاربر دیگری استفاده شده است و شما باید از یک نام کاربری دیگر برای ثبت نام استفاده کنید. برای دریافت رمز عبور جدید به بخش "ورود به سامانه" مراجعه کنید و گزینه "رمز ورود به سامانه را فراموش کرده ام!"را انتخاب کنید.

رمز خود را هنگام ورود به سامانه فراموش کرده ام، برای بازیابی آن چه کنم؟

در بخش ورود به سامانه، گزینه "رمز ورود به سامانه را فراموش کرده ام!"را انتخاب کنید. پس از وارد کردن ایمیل خود، رمز عبور جدید به ایمیل شما ارسال می شود. در صورتی که پس از وارد کردن ایمیل با خطای "نشانی پست الکترونیکی وارد شده نامعتبر است." مواجه شدید، احتمالا ایمیل خود را اشتباه وارد کرده اید و یا با  این ایمیل در سامانه ثبت نام نکرده اید.

چرا پیغام نادرستی شناسه امنیتی دریافت می کنم؟

شناسه امنیتی را به درستی وارد کنید و دوباره گزینه"ذخیره" را انتخاب کنید.

آیا نویسندگان برای چاپ مقاله در نشریه ملزم به پرداخت هزینه هستند؟

نویسندگان موظف‌اند 1.000.000 ریال پیش از ارسال به داوری و 2.000.000 ریال پیش از چاپ و اخذ پذیرش از طریق سامانه بپردازند.

اگر در مرحله پایانی گزینه تکمیل ارسال مقاله وجود نداشت، چه اقدامی باید کرد؟

در مرحله نهایی نواقص با رنگ قرمز در بالای صفحه نمایش داده می شود. اگر خطا مربوط به بخش تکمیل ارسال مقاله باشد: به مرحله "اضافه کردن فایل‌ها" مراجعه کنید و  فایل هایی که نوع مقاله آن ستاره دار میباشد را بارگذاری کنید.


اگر خطا مربوط به بخش پیشنهاد داور باشد: به مرحله "داوران پیشنهادی" مراجعه کنید و اطلاعات داور پیشنهادی خود را وارد کنید.


اگر خطا مربوط به فرم چک لیست باشد: به مرحله "نامه به سردبیر و چک لیست" مراجعه کنید و گزینه های اجباری چک لیست را مارک دار کنید.


 

چگونه می توان نویسنده عهده دار مقاله را تغییر داد؟

به مرحله"اضافه کردن نویسندگان" مراجعه کنید و با ویرایش اطلاعات مقاله نویسنده عهده دار مقاله را تغییر دهید. با تغییر نویسنده عهده دار مقاله به پروفایل نویسنده عهده دار جدید منتقل می شود.

زمانی که چندین بار با یک نام و نام خانوادگی، با ایمیل های متفاوت ثبت نام کرده ام، چه اقدامی باید انجام دهم؟

بهتر است در هر نشریه تنها یک پروفایل داشته باشید و با همان پروفایل تمامی نقش های خود (نویسنده، داور، سردبیر و ...) را ایفا کنید. در صورتی که چند بار در سامانه ثبت نام کرده اید می توانید به کارشناس مجله اطلاع دهید تا پروفایل های شما را ادغام کند.برای این کار  ایمیل اصلی خود را به کارشناس اعلام نمایید تا تمامی پروفایل های شما در یک پروفایل با ایمیل اعلام شده ادغام گردد.

نحوه پیگیری وضعیت مقالات ارسال شده به چه صورتی است؟

نویسندگان می ­توانند در هر مرحله با ورود به حساب کاربری از وضعیت مقالات ارسال شده با خبر شوند و یا ازبا مراجعه به بخش «تماس با ما» با کارشناس نشریه تماس بگیرند.

آیا امکان ارسال مقاله از ایمیل امکان پذیر است؟

 تنها راه ارسال مقاله به نشریه از طریق وب­گاه نشریه است و مقالاتی که از طریق پست الکترونیکی نشریه ارسال می­ شوند در فرآیند ارزیابی قرار نخواهند گرفت.

چه نوع مقالاتی در نشریه مورد داوری و پذیرش قرار می گیرند؟

مقالاتی که از فرمت مناسب نشریه برخوردار بوده، دریکی از انواع مقالات پژوهشی و مروری، همسو با اهداف نشریه در دو حوزه زنان و خانواده باشند.

روند داوری درنشریه چقدر به طول می انجامد؟

طول داوری به موضوع مقاله، تعداد مقالات در حال داوری و داوران بستگی دارد و حداقل 4 ماه طول خواهد کشید. روزهای تعطیل جزء این مدت محسوب نمی شوند.

پرداخت هزینه‌های مقاله، چگونه است؟

پرداخت تمامی هزینه‌های مقاله از طریق سامانه (حساب کاربری) نویسنده  از طریق صفحه شخصی با کلیک روی مقاله در حال بررسی امکان پذیر است. بهتر است مرورگر فایر فاکس باشد.

اقدامات نشریه برای بررسی جلوگیری از سرقت ادبی در مقالات ارسالی چگونه است؟

طبق تصمیم هیئت تحریریه نشریه جهت رعایت حقوق مالکیت معنوی، متون کلیه مقالات ارسالی قبل از ورود به فرآیند داوری با "سامانه مشابهت‌یاب سمیم نور" ارزیابی خواهند شد.

اختصاص کد DOI به هر مقاله چه مزیتی دارد؟

کد DOI یا  (Digital Object Identifier) برمبنای استانداردی بین‌المللی توسط سازمان بین‌المللی استانداردسازی ISO شامل مجموعه‌­ای از اعداد و حروف است که جهت شناسایی اسناد الکترونیکی معرفی شده است.